Twoja szansa zawodowa

Logotypy Funduszy Europejskich i Woj. podkarpackiego

Numer projektu: FEPK.07.04-IP.01-0028/23
Wartość Projektu: 878 653,10 PLN
Dofinansowanie Projektu z UE: 790 787,79 PLN
Okres realizacji projektu: 01.01.2024 – 30.06.2025

TOP FOCUS w partnerstwie z HDA-Centrum Szkolenia, Doradztwa Finansowego i Biznesu Hubert Durlik, z dumą rozpoczynają realizację innowacyjnego projektu „Twoja szansa zawodowa”. Projekt ten jest częścią programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, Priorytet 7/FEPK.07, Działanie 7.4: Poprawa sytuacji na rynku pracy osób ubogich pracujących oraz odchodzących z rolnictwa.

Cel projektu

Celem projektu jest znacząca poprawa sytuacji na rynku pracy dla 140 dorosłych osób, w tym osób z niepełnosprawnościami, zatrudnionych na podstawie umów krótkoterminowych i cywilnoprawnych, osób ubogich pracujących oraz tych, które planują odejść z rolnictwa. Projekt skierowany jest do osób uczących się, pracujących lub zamieszkujących na terenie województwa podkarpackiego.

Dlaczego warto?

Projekt „Twoja szansa zawodowa” to unikalna okazja do zdobycia nowych umiejętności i kwalifikacji, które otworzą drzwi do lepszej przyszłości zawodowej.

Plakat projektu "Twoja szansa zawodowa"

Oferujemy:

  • Specjalistyczne szkolenia i warsztaty prowadzone przez doświadczonych ekspertów.
  • Indywidualne doradztwo zawodowe i finansowe, które pomoże w skutecznym planowaniu kariery.
  • Wsparcie w poszukiwaniu pracy, w tym pomoc w przygotowaniu CV i rozmowach kwalifikacyjnych.
  • Programy stażowe i praktyki zawodowe, które umożliwią zdobycie cennego doświadczenia w rzeczywistym środowisku pracy.

Nie przegap tej wyjątkowej szansy na rozwój zawodowy i osobisty! Nasz projekt to nie tylko inwestycja w Twoje umiejętności, ale także w Twoją przyszłość. Skorzystaj z możliwości, jakie oferujemy, i zacznij budować swoją ścieżkę kariery już dziś.

Biuro projektu

TOP FOCUS Tomasz Krzyżański

HDA - Centrum Szkolenia, Doradztwa Finansowego i Biznesu Hubert Durlik

Ul. Kopernika 1

35-959 Rzeszów

Biuro projektu dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, bez barier architektonicznych w którym dostępna jest pełna dokumentacja wdrażanego projektu oraz zapewniające uczestników projektu możliwość osobisty kontaktu z kadrą projektu oraz uzyskanie pełnych informacji o projekcie w szczególności  o zasadach rekrutacji i formach wsparcia oferowanych dla Uczestnika projektu.

Lokalizacja, architektura i organizacja biura, a także sposób udostępnienia informacji o projekcie realizują zasadę dostępności zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027.

Zasady równościowe

Projekt jest zgodny z zasadami równości szans Kobiet i Mężczyzn oraz równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla OzN.

Projekt prowadzi do niwelowania barier równościowych na każdym etapie udzielanego wsparcia poprzez następujące działania:

  1. zachęcanie kobiet i mężczyzn do szkolenia się i podejmowania aktywności zawodowej w zawodach zgodnie z własnymi zainteresowaniami i predyspozycjami, które nie są stereotypowo przypisane do ich płci;
  2. założenie udziału większej liczby kobiet, ze względu na zidentyfikowane bariery równości płci w obszarze interwencji projektu;
  3. zadbanie o zachowanie zasady równości szans w trakcie rekrutacji i podczas tworzenia grupy docelowej z uwzględnieniem sytuacji osobistej, domowej i zawodowej kobiet i mężczyzn;
  4. prowadzenie równościowej kampanii informacyjno-promocyjnej m.in. różne kanały, stosowanie języka wrażliwego na płeć, wykorzystanie różnorodnych, niestereotypowych i nietradycyjnych wizerunków kobiet i mężczyzn np. unikanie portretowania kobiet i mężczyzn w sytuacjach stereotypowych;
  5. organizację rekrutacji, poradnictwa zawodowego, szkoleń/kursów zawodowych w czasie oraz miejscu dostosowanym do potrzeb kobiet - harmonogram wszystkich form wsparcia umożliwiający godzenie udziału w projekcie z obowiązkami opiekuńczymi/rodzinnymi/zawodowymi;
  6. zwrot kosztów opieki nad dzieckiem / osobą zależną na czas uczestnictwa w projekcie dla części uczestników (głównie kobiet) wykazujących taką potrzebę.

Wskaźniki realizacji projektu zostały określone w podziale na płeć na podstawie zdefiniowanych problemów grupy docelowej.

Zakres pełnych informacji i dokumentów dotyczących Zasad równości szans Kobiet i mężczyzn oraz równości szans i niedyskryminacji można znaleźć w linkach poniżej:

Nie czekaj – Twoja szansa zawodowa jest na wyciągnięcie ręki!

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie